Jak wybrać odpowiedni oczyszczacz powietrza?
W powietrzu znajduje się mnóstwo mikroorganizmów, pyłków oraz kurzu. Wszystko to może stać się przyczyną alergii wziewnej albo innej choroby dróg oddechowych. Żeby uniknąć przykrych skutków wdychania szkodliwych substancji, warto zacząć używać oczyszczacza powietrza.
Czym jest oczyszczacz powietrza?
Oczyszczacze powietrza nie są już urządzeniami nieznanymi, rzadko spotykanymi, a nawet przesadnie drogimi. Ich używanie stało się popularne, co przekłada się na poprawę zdrowia. Sam oczyszczacz to urządzenie o różnej wielkości – dostępne są bardzo małe, jak i bardzo duże modele – które podczas pracy usuwają alergeny oraz potencjalnie chorobotwórcze mikroorganizmy z powietrza wypełniającego dane pomieszczenie. Dotyczy to przede wszystkim pyłków roślin, roztoczy kurzu domowego, wirusów, bakterii oraz zarodników grzybów i pleśni, które należą do czynników silnie uczulających.
Zasady działania oczyszczaczy powietrza bez filtrów
Zasada działania oczyszczacza jest niezwykle prosta i opiera się na opatentowanej technologii TSS® Znajdujący się wewnątrz oczyszczacza ceramiczny rdzeń rozgrzewa się po włączeniu urządzenia do temperatury 200 st. Celsjusza. Powoduje to powstanie podciśnienia i zasysanie powietrza do wnętrza poprzez wloty znajdujące się w dolnej części oczyszczacza Airfree®.
Kiedy powietrze znajdzie się w środku poddawane jest procesowi sterylizacji, podczas którego spalaniu ulegają wszystkie, niekorzystne dla człowieka czynniki od roztoczy kurzu domowego, poprzez pyłki roślin, wirusy, bakterie, po zarodniki grzybów i pleśni.
Po sterylizacji powietrze przepływa do komory chłodzącej, z której następnie wydostaje się ponownie do otoczenia – całkowicie czyste i zimne.
Skuteczność procesu zachodzącego w oczyszczaczu najlepiej obrazuje test z truskawką przeprowadzony przez producenta urządzenia. Polega on na zamknięciu po jednym owocu w dwóch różnych, szczelnych komorach. Jedna z nich nie jest poddawana działaniu żadnego oczyszczacza, na drugą ma wpływ Airfree®. Po dziesięciu dniach wyraźnie widać różnicę – truskawka bez oczyszczacza zaczęła pleśnieć, z kolei truskawka w komorze z oczyszczaczem zachowała świeżość.
Oczyszczacz do pokoju
Aby mieć pewność, że powietrze zostało dobrze oczyszczone, niezbędne jest dopasowanie oczyszczacza do rozmiaru pomieszczenia. Jeżeli chce się oczyszczać pokój – sypialnię, pokój dzienny – najlepiej sprawdzi się Airfree® serii P lub E, do małych pomieszczeń (16m2) polecany jest Airfree FIT40 lub T40. Wszystkie produkty Airfree usuwaja do 99% alergenów – roztoczy kurzu domowego, pyłków roślin, zarodników grzybów i pleśni.
Wielką zaletą wszystkich oczyszczaczy powietrza Airfree® jest innowacyjna technologia o nazwie TSS, opierająca się na ceramicznym rdzeniu znajdującym się pod obudową. Potrafi on rozgrzać się do temperatury 200 st. Celsjusza i tym samym zniszczyć poprzez spalanie roztocza kurzu domowego, pyłki roślin, bakterie, zarodniki grzybów i pleśni oraz wirusy, przyczyniające się do rozwoju licznych chorób, w tym grypy. Jest to funkcja wyróżniająca Airfree® na tle urządzeń posiadających filtry zamiast ceramicznego rdzenia. Filtry ze względu na niewielką średnicę wirusów nie są w stanie ich wszystkich wyłapać, w rezultacie wracają do otoczenia, w urządzeniach Airfree® taka sytuacja nie jest możliwa ponieważ wirusy zostają fizycznie zniszczone. Nowoczesna technologia sprzyja również zmniejszaniu ilości ozonu w pomieszczeniu.
Poza nowoczesnym rdzeniem TSS który charakteryzuje się wysoką skutecznością oczyszczania, brak konieczności wymiany filtrów, w dłuższej perspektywie pozwala zaoszczędzić sporą sumę pieniędzy. Urządzenie jest łatwe w obsłudze oraz ciche. W czasie pracy nie wydaje żadnych dźwięków, co pozwala na umieszczenie go w pokoju dziecięcym, jak również w sypialni.
Oczyszczacze do mieszkania
Z powodzeniem można znaleźć oczyszczacze powietrza nadające się do większych powierzchni. Na wyróżnienie zasługuje przede wszystkim Airfree® Lotus, to urządzenie sprawdzi się przy pomieszczeniach o powierzchni dochodzącej do 60 m2. Tak samo jak Airfree® FIT40 jest wyposażony w technologię TSS i ceramiczny rdzeń, może usunąć do 99,9% zanieczyszczeń znajdujących się w powietrzu. Dotyczy to przede wszystkim alergenów, pyłków roślin i mikroorganizmów.
Airfree® Lotus również nie posiada filtrów i jest bardzo cichy oraz niewielki jak na swój zasięg działania. Jednak tym, co czyni oczyszczacz wyjątkowym, jest jego niezwykły design. Przypomina lekko rozchylone kwiaty lotosu, obudowa (czarna lub biała) kryje w sobie wnętrze zmieniające kolory. Dzięki temu podczas pracy Airfree® Lotus emituje światło o różnej barwie, co nie tylko czyni go atrakcyjnym elementem wystroju wnętrza, lecz także poprawia nastrój. Technologia Airfree® jest w pełni naturalna oraz bezpieczna dla środowiska naturalnego oraz człowieka. Po zakończeniu oczyszczania ze szkodliwych mikroorganizmów zostają jedynie woda i węgiel, czyli substancje nieszkodliwe dla człowieka. Oczyszczacze powietrza Airfree® można kupić w sklepie internetowym Oczyszczacze-powietrza.pl
Tekst sponsorowany